Ebben a videóban azt fogjuk megnézni, hogy hogyan kell a növendék sisakos kaméleonokat itatni. Az itatáshoz szükség lesz egy kézi permetezőre, és értelem szerűen az első lépés az, hogy feltöltjük vízzel.
De milyen vízzel?
Ne használjuk csapvizet, mert az lehet nagyon klóros, és ha a kisállat szemébe jut, az akár a szemét, akár a bőrét is irritálhatja. Ha lehet, akkor kéz meleg szénsavmentes ásványvizet alkalmazzunk. Ez alkalmas arra, hogy megitassuk a kis kaméleont és párásítsuk is a terráriumot.
Nincs konkrét szabály a mennyiségre, de ajánlott a 20-25 fújás alkalmanként, melyet lehetőleg a terrárium növényzetére vagy falára fújjunk. Annak ellenére, hogy a víz kéz meleg, a kaméleonok nem szeretik, ha nedvesek lesznek, de nem éri őket nagy kár, ha mégis olyanok lesznek.
Láthatjátok, hogy egy kicsit permetezek rá és már szalad el, pedig kéz meleg vízzel permetezem, úgyhogy lehetőleg ezt kerüljük.
Amíg a kaméleon kicsi, addig az a víz mennyiség, amit le tud nyalogatni a növényzetről és a terrárium faláról, bőven elegendő számára.
Hogyha már a kaméleon megnőtt, akkor egy kicsit másként is kell őket itatni, de azt majd egy következő videóban megmutatjuk. A kisebb növendékeknek gyakrabban van szükségük vízre, úgyhogy mindenképpen érdemes naponta legalább kétszer bőségesen permetezni. Kora reggel és késő délutáni órákban, de akár naponta háromszor is megtehetitek.
Természetesen ügyeljünk arra, hogy természetesen ne iszaposítsuk el a terráriumot. Ennek a terráriumnak az alján itt a tenyészetben linóleum van, tehát itt nem lehet el iszaposítani, de ha más aljzatot használunk, nem cél az, hogy tocsogjon a terrárium alja, egyszerűen csak be kell permetezni úgy, hogy az állat tudjon inni és megemelkedjen a páratartalom. Ezt körülbelül 20-25-30 spricceléssel el lehet érni.
Ezek a kis állatok nem túl lelkesek az ivással kapcsolatban. Ennek az a fő oka, hogy ma már kaptak inni, és volt a terráriumuk párásítva, úgyhogy most csak érdeklődően bámészkodnak. Hogyha ez az itatás nem történt volna még meg, akkor most láthatnánk, hogyan nyalogatják a vizet a levelekről.
Ennyi tehát a kis növendék sisakos- és párduckaméleonok itatása. Ügyeljünk arra, hogy a kisállatok mindig megkapják a megfelelő mennyiségű vizet, mert ilyen pici korban eléggé gyorsan kiszáradhatnak, amelyek különböző problémákhoz vezethetnek.
Kozma Béla Tibor
Like-olj minket!
Szeretnél kaméleont?
Sisakos és párduckaméleont tudunk neked ajánlani saját szaporulatunkból. A kb. 200 létező kaméleon faj közül ez az a kettő, amely a legkönnyebben tartható. Mindemellett látványosak és könnyen kézhez szoktathatóak. Tartásukról itt olvashatszbővebben
Felszerelést is hozzá?
Sok időt igénybe vehet részletesen utánanézni annak, hogy mire van pontosan szükség egy állatka tartásához. Aztán ezek egyenkénti beszerzése is eltarthat egy darabig. Nálunk minden felszerelést egyben beszerezhetsz, és itt biztosan azt kapod, amire valóban szükség van bővebben
Tartási tudnivalók!
Sok-sok kis kaméleont vittek már el tőlünk olyanok, akiknek még sosem volt, és ezek a kis kaméleonok köszönik, jól vannak. :) Így ne rettenj vissza a tartásuktól. Ha azt a pár alapvető dolgot, amit személyesen elmondunk majd neked betartod, akkor nem lesz gond kedvenceddel. Addig is egy pár hasznos infó bővebben
Miben segíthetek?
Készen állsz a kaméleontartásra? Esetleg vannak kérdéseid? Hívj vagy írj bármikor: Kozma Béla Tibor: +36702721818 hello@chameleonvillage.hu Cím: 1147, Balázs utca 64. Nagy zöld kapu!